2022 m. sausio 13 d., ketvirtadienis

Taikdariškos misijos į Baltarusiją vyksta Lietuvos piliečių delegacijaES

Taikdariškos misijos į Baltarusiją vyksta Lietuvos piliečių delegacija
Erika Švenčionienė
2022-01-13, Kt 

             Pranešimas spaudai

 

Lietuvos valdžiai nutraukus bet kokius santykius su  Baltarusija, iniciatyvos juos atkurti imasi Lietuvos pilietinė  visuomenė. Sausio 17–20 dd. Minske viešės Lietuvos  piliečių delegacija. Ji  perduos žinią Baltarusijai, kad labai didelė Lietuvos gyventojų dalis nenori konfrontacijos su Baltarusija, atvirkščiai – nori normalios, geros kaimynystės. Delegacijos nariai taip pat aptars konkrečias galimo dvišalio, konstruktyvaus, draugiško pilietinio dialogo formas. Jie yra įsitikinę, kad gera kaimynystė naudinga visiems. Tai yra vienintelis būdas išsaugoti taiką. Taikus valstybių  būvis gali būti pasiektas tik per pagarbą vienų kitiems, kiekvienos tautos ir visuomenės savitumui,  per nesikišimą į kitų valstybių ir visuomenių vidaus reikalus.

 

Lietuvos piliečių delegacijos sudėtis:

 

- Erika Švenčionienė (poetė, renginių organizatorė, delegacijos vadovė)

- Vaida Juozapaitytė (rašytoja, menininkė, kino operatorė)

- Kazimieras Juraitis (žurnalistas, filmų autorius, laidų vedėjas)

- Jonas Kovalskis (teisininkas, politologas, tinklaraštininkas)

- Audrius Nakas ( režisierius, buvęs Seimo narys, laidų vedėjas)

- Agnius Rušys (bardas)

- Robertas Stragis (visuomenininkas)

 

Minske delegacijos laukia susitikimai su Baltarusijos Užsienio reikalų ministru  V. Makėju, Baltarusijos Parlamento vadovybe, Kultūros ministerijos atstovais,  diskusijos su Demokratinių Jėgų  Apskritojo Stalo dalyviais, ekspertų bendruomene, taip pat laukia bendravimas su žiniasklaidai ir tiesioginiai konktaktai su gausiu būriu paprastų Baltarusijos piliečių, kurie taip pat yra suinteresuoti atkurti normalius, draugiškus, taikius, konstruktyvius santykius su kaimynine lietuvių tauta.

 

Statyti reikia ne tvoras. Laikas statyti tiltus!

 

 

Kontaktai: Erika Švenčionienė 8 608 77 523

 

1 komentaras:

  1. Correct Score Tips for Today - ThTopBet sbobet ทางเข้า sbobet ทางเข้า クイーンカジノ クイーンカジノ クイーンカジノ クイーンカジノ 9279Betway free r25 Casino Bonus Codes Dec 2021

    AtsakytiPanaikinti