TS-LKD frakcijos narys L. Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją dėl Vladimiro Putino patikėtinio dainininko Timuro Junusovo (Timoti) įtraukimo į nepageidaujamų asmenų sąrašą.
T. Junusovas garsėja itin glaudžiais ryšiais su Rusijos Federacijos prezidentu Vladimiru Putinu. V. Putino gimtadienio proga T. Junusovas sukūrė jį šlovinančią dainą „Geriausias draugas“. „Putinas didžiausias mano autoritetas. Jo dėka Rusijos didybė grįžta“, – pareiškė dainininkas. 2018 m. kovo 18 d. vykusių Rusijos prezidento rinkimų metu, T. Junusovas tapo V. Putino patikėtiniu ir kartu su kitais Kremliaus mėgstamais atlikėjais sukūrė V. Putinui skirtą himną „Kelrodė žvaigždė“. Svarbiausia yra tai, kad 2018 m. kovo mėn. T. Junusovas dalyvavo koncerte, skirtame Krymo okupacijos ir prijungimo prie Rusijos metinėmis paminėti, o lygiai prieš savaitę jis su programa „Karta“ koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme.
„Visa tai aiškiai rodo, kad T. Junusovas remia Rusijos vykdomą agresyvią politiką ir Krymo aneksiją. O būtent tai yra vienas iš veiksnių, formuojančių nepageidaujamų asmenų atvykti į Lietuvą sąrašą“, – teigia L. Kasčiūnas.
Rusija, vykdydama informacinį karą, dažnai kultūrą naudoja politiniais tikslais, siekdama pateisinti savo veiksmus. O būtent per kultūrą priešiška propaganda geriausiai pasiekia žmonių sąmonę. Rusija savo vykdomai politikai palankius atlikėjus ir dainininkus laiko savo „minkštosios galios“ instrumentu, padedančiu formuoti tam tikrus tapatybinius elementus, priartinti žmones prie Kremliaus kultūrinės ir informacinės erdvės.
Primename, kad praėjusių metų pabaigoje L. Kasčiūnas kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją (URM) dėl Rusijos dainininko Filipo Kirkorovo, kuris niekada neslėpė remiantis Krymo aneksiją ir 2015, 2016 ir 2017 metais ten koncertavo, įtraukimo į nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašą. Tačiau toks sprendimas nebuvo padarytas ir šis asmuo į minėtą sąrašą įtrauktas nebuvo. Tačiau 2018 m. kovo mėnesį vykusių Rusijos prezidento rinkimų metu F. Kirkorovas aktyviai sudalyvavo propagandinėje kampanijoje kviesdamas balsuoti V. Putino rinkimuose. Tai buvo koordinuotas veiksmas, nes tas pats scenarijus vyko ir kitose valstybėse tik pasitelkus kitus Rusijos pramogų pasaulio atstovus.
„Šiandien paprašiau Lietuvos URM nekartoti klaidų“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.
LRS inf.