2018 m. birželio 22 d., penktadienis

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Irina Jarovaja mano, kad Lietuvos prezidentė vykdo "netikrą žaidimą", kuris neturi nieko bendro su saugumu, tarptautine teise ir sąžiningos politikos taisyklėmis

  Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Irina Jarovaja patarė Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei "nenuodyti Lietuvos žmonių širdies ir sielos juodu melu ir rusofobija", rašoma politikės oficialioje svetainėje.
Anksčiau Lietuvos vadovė davė interviu Vokietijos žurnalui "Spiegel", kuriame pareiškė apie Baltijos respublikos pasirengimą apsiginti Rusijos karinės "invazijos" atveju. Pasak politikės, Vakarų šalys nepakankamai įvertino Rusijos Federaciją ir pernelyg švelniai elgiasi, tuo tarpu Maskvos "išpuolio"  tikimybė yra didelė.
Jarovaja sakė, kad Lietuvos prezidentė vykdo "netikrą žaidimą", kuris neturi nieko bendro su saugumu, tarptautine teise ir sąžininga politika.
"Pasak ponios Grybauskaitės pasirinktos alegorijos, jai, kaip prezidentei, nereikia nuodyti Lietuvos žmonių širdies ir sielos juodu melu ir rusofobija, o pačiai geriausia būtų prijungti sąžinę ir smegenis prie pagrįsto politinio mąstymo ir elgesio", — teigiama Dūmos pirmininko pavaduotoja pranešime.
Jarovaja pabrėžė, kad, priešingai nei Lietuvos lyderė, rusų tauta garbina taiką ir draugystę ir "niekada nepraras atminimo, kad Sovietų tarptautinė armija apgynė pasaulį nuo fašizmo".
Lietuvos prezidentė yra žinoma savo antirusiškais pareiškimais ir kritika Maskvos atžvilgiu. Politikė nuolat pareiškia, kad Rusija yra "grėsmė" Baltijos šalims. Reaguodama į tai, Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko užpulti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą